عوارض روکش دندان

ارتودنسي دندان چيست؟ارتودنسي دندان يک روش درماني و زيبايي دندان بوده که با هدف ترتيب بخشيدن به دندان‌هاي نامنظم و از بين بردن ناهنجاري در فک صورت مي‌گيرد. عوارض ناشي از قرارگيري دندان‌ها در جاي نامناسب مثل جلوگيري از رعايت صحيح بهداشت دهان و دندان، اختلال در تکلم و تاثير نامناسب بر زيبايي چهره اجراي روش درماني ارتودنسي دندان براي افراد را ضرورت مي‌بخشد.علاوه بر موارد بيان شده روش درماني ارتودنسي دندان براي رفع مشکلاتي مثل پوسيدگي دندان‌ها در اثر فشار ناشي از شکل گيري نامناسب دندان‌ها، مشکلات لثه‌اي، مشکلات گوارشي ناشي از خوب جويده نشدن مواد غذايي، احساس درد در سر و گردن، مشکلات TMJ و در نهايت تاثير منفي بر ظاهر دندان‌ها و چهره پس از معاينه دندان پزشک متخصص در نظر گرفته مي‌شود.


 


 


مدت زمان ارتودنسي دندان و هزينه ارتودنسي دندان وابسته به وضعيت دندان‌ها و انواع ارتودنسي مثل ارتودنسي نامرئي، ارتودنسي متحرک و ارتودنسي رنگي متفاوت مي‌باشد.ارتودنسي دندان با روش‌هاي مختلفي مثل ارتودنسي ثابت، ارتودنسي متحرک، ارتودنسي ديمون و . متناسب با وضعيت دندان‌ها و سن فرد بيمار توسط يک متخصص ارتودنسي صورت مي‌گيرد.


بهترين راهکار در هنگام مواجهه با فشردگي و بهم ريختگي دندان‌ها و همين طور ناهنجاري در فکين مراجعه به يک ارتودنتيست متخصص و شروع درمان ارتودنسي دندان در يک مرکز تخصصي معتبر مي‌باشد.


 


متخصص ارتودنسي يا ارتودنتيست


همانطور که در بخش ارتودنسي دندان اشاره داشتيم، نقش يک متخصص ارتودنسي در انتخاب روش درماني مناسب با وضعيت دندان‌هاي بيمار و نتيجه مطلوب ارتودنسي دندان بسيار پر رنگ مي‌باشد. يک ارتودنتيست يا متخصص ارتودنسي با ويزيت بيمار بهترين روش و راهکار درماني را براي از بين بردن ناهنجاري فک و نامتوازن بودن دندان‌ها در نظر مي‌گيرد.


در واقع متخصص ارتودنسي يا ارتودنتيست فردي است که مهارت و دانش لازم را در دانشگاه پس از گذراندن دوره عمومي دندانپزشکي براي درمان ناهنجاري هاي فک و صورت کسب کرده باشد. درمان‌هاي پيچيده و تخصصي ارتودنسي دندان بايد تحت نظارت يک متخصص ارتودنسي و در يک مرکز درماني تخصصي صورت گيرد.


 


 


ارتودنسي دندان بدون نظارت يک متخصص ارتودنسي مي‌تواند منجر به بروز مشکلاتي مثل پارگي لثه و عوارضي از اين قبيل در بيمار ‌شود. براي داشتن يک ارتودنسي دندان مناسب با يک روش ارتودنسي موثر و نتيجه مطلوب در پايان اين دوره درمان، حتما با يک متخصص ارتودنسي مجرب در يک مرکز تخصصي ارتودنسي دندان در ارتباط باشيد.


 


روش ارتودنسي کامفولاژ يا جبراني را بشناسيد.


ارتودنسي کامفولاژ يا جبراني يکي از روش‌هاي ارتودنسي دندان بصورت تخصصي بوده که رفع ناهنجاري موجود در فک از طريق ايجاد تغييراتي در دندانها را در بر مي‌گيرد. ناهنجاري‌هاي موجود در فکين با ايجاد مشکلاتي در تکلم و تاثير منفي بر چهره موجب ضعف در اعتماد به نفس افراد شده و درمان اين عارضه را  ضرورت مي‌بخشد.


ارتودنسي کامفولاژ يا جبراني ناهنجاري‌هاي مثل تنگي فک پايين يا بالا، جلوزدگي فک پايين يا بالا، عقب ماندگي فک پايين يا بالا، انحراف فک، کم يا زياد کردن ارتفاع صورت را درمان مي‌کند. کامفولاژ به معناي پوشاندن و مخفي کردن است که در اين حالت درماني نيز ارتودنسي کامفولاژ با اثر بر وضعيت دندان‌ها ناهنجاري‌هاي نامبرده در فک و صورت را پوشانده و بهبود مي‌بخشد.


 


 


قبل از اقدام به اعمال روش درماني ارتودنسي کامفولاژ بايد وضعيت فک و دندان بيمار توسط يک متخصص ارتودنسي مجرب مورد بررسي قرار گيرد. در اين حالت با تشخيص وضعيت فک و دندان بيمار بهترين روش ارتودنسي کامفولاژ با تجويز متخصص ارتودنسي براي بيمار انجام مي‌شود.


انتخاب يک مرکز تخصصي ارتودنسي دندان و اطلاعات کافي در خصوص ارتودنتسيت و متخصص ارتودنسي معرفي شده در نتيجه بخش بودن ارتودنسي کامفولاژ در رفع انحراف و ناهنجاري فک بسيار اثر گذار است.


 


عارضه سنگ لوزه چيست؟


سنگ لوزه بصورت دانه‌هاي سفيد رنگ بر سطح لوزه ايجاد شده که اوصولا قابل مشاهده نيست. بيشتر در زمان سرماخوردگي و متورم شدن لوزه‌ها ممکن است سنگ لوزه خودنمايي کرده و نياز به رفع آن از روي لوزه‌ها ضرورت پيدا کند. سنگ لوزه غالبا بر روي لوزه‌هاي متنهي به زبان يا به اصطلاح لوزه‌ي زباني رويت مي‌شوند.


لوزه‌ها از برآمدگي‌ها و شکاف‌هايي متشکل است که باکتري‌ها، مخاط و سلول‌‌هاي مرده در داخل آنها گير کرده و به مرور زمان منجر به ايجاد عوارضي مثل سنگ لوزه مي‌شود. سنگ لوزه گاها با بروز انواع آلرژي و حساسيت و سرماخوردگي تحريک شده و با درد همراه است.


 


 


در حالت تخصصي تر سنگ لوزه را توده‌اي تشکيل شده از مواد کلسيومي (کليسفيکاسيون) در شکاف بين لوزه‌ها مي‌نامند. عدم رعايت بهداشت دهان و دندان از مهمترين دلايل بروز سنگ لوزه در افراد است. بنا به نظرات علمي ارائه شده درباره سنگ لوزه مي‌توان دليل نمود اين عارضه را تحت تاثير تحليل رفتن واحد‌هاي تشکيل دهنده فوليکول‌هاي لوزه دانست.


عمل برداشتن سنگ لوزه يک عمل کاملا تخصصي و حساس بوده که بايد توسط يک متخصص پس از تشخيص مناسب انجام شود. بنابراين در انتخاب پزشک و کلينيک‌هاي تخصصي در رفع اين عارضه نهايت دقت را داشته باشد.


سفيد کردن دندان و بليچينگ


سفيد کردن دندان يکي از روش‌هاي بهبود و زيبايي دندان بوده که در دسته خدمات عمومي دندانپزشکي قرار دارد. ساده ترين و در دسترس ترين روش سفيد کردن دندان جرم گيري براي برگرداندن رنگ اصلي دندان‌ها و از بين بردن جرم مي‌باشد. يکي از تخصصي ترين روش‌هاي سفيد کردن دندان که منجر به درخشان شدن دندان‌ها نسبت به حالت طبيعي شده بليچينگ است.


 


 


امروزه روش‌هاي طبيعي زيادي براي سفيد کردن دندان وجود داشته که خيلي از آنها ريشه در طب گياهي و سنتي دارند. در کنار اين موارد توجه به توصيه‌هايي مثل استفاده از خمير دندان هاي سفيد کننده، سفيد کردن دندان با ليزر، استفاده از نوار سفيد کننده و در نهايت استفاده از ژل سفيد کننده دندان را مي‌توان از مراحل سفيد کردن دندان دانست.


بهترين اقدام براي ماندگاري سفيدي دندان‌ها و سفيد کردن دندان با روش‌هاي مناسب م با يک دندانپزشک متخصص است. مصرف کمتر مواد کافئين دار و اجراي توصيه‌هاي تخصصي يک متخصص تاثير بسزايي در دوام سفيدي دندان‌هاي افراد دارد.


 


روکش دندان چيست؟


روکش دندان يک لايه‌ي نازک غالبا از جنس سراميک است که براي پوشاندن وضعيت ظاهري دندان و همين طور مقاومت دندان قبل از بعضي روش‌هاي درماني مي‌باشد. روکش دندان سراميکي يا لمينت از پر طرفدارترين روش‌هاي ترميم دندان است.


 


 


رايج ترين سوالاتي که در خصوص روکش دندان در بين افراد متقاضي اين روش درماني مطرح بوده به شرح ذيل است:  • هزينه روکش دندان سال 98

  • قيمت عصب کشي و روکش دندان

  • قيمت روکش دندان سال 99

  • قيمت روکش دندان ايمکس

  • فيلم روکش دندان جلو

  • عوارض روکش دندان


 


نصب انواع روش روکش دندان چه بصورت درماني و چه زيبايي دندان بايد توسط يک متخصص و دندانپزشک مجرب انجام شود. نصب صحيح روکش دندان و انجام اقدامات بهداشتي و درماني پس از آن بايد در يک مرکز درماني تخصصي و زير نظر يک متخصص صورت گرفته تا با کمترين عوارض و بهترين نتيجه همراه باشد.


 


منبع:

https://canvas.lms.unimelb.edu.au/eportfolios/2231/What_is_dental_orthodontics


  


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: دندان ,ارتودنسي ,متخصص ,دندان‌ها ,تخصصي ,درماني ,متخصص ارتودنسي ,ارتودنسي دندان ,مرکز تخصصي ,وضعيت دندان‌ها ,سفيد کردن ,ارتودنسي کامفولاژ يا جبراني ,تخصصي ارتودنسي دندان ,مرکز تخصصي ارتودنسي ,مرکز درماني تخصصي
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تخفیف جمعه سیاه فروشگاه اینترنتی بانی مد باورهای غلط در مورد کرونا چطور با تئوری توطئه کیو‌اِنان در هم آمیخته‌‌اند آموزش تخصصي نرم افزارهاي آماري ماشين هاي مورد استفاده در حمل و نقل Dr.javanroodi case report کسب و کار آنلاين نوايي رژيم و لاغري مناقصات ومزایدات adrianA برنامه نویسی html