کاربردهاي ساندويچ پانل

پوشش سقف سوله


در

پوشش سقف سوله از متريال مختلفي بهره گرفته مي شود که از حيث منطقه جغرافيايي و نوع کاربري مي توانند متفاوت باشند.


براي پوشش بيروني سقف سوله، ميتوان از ورق هاي رنگي و گالوانيزه ، کرکره و ذوزنقه ، ساندويچ پنل و پل کربنات استفاده نمود.پوشش داخلي ميتواند از پشم شيشه يا پشم سنگ ، فوم پلي استايرن و پلي اتيلن  يا کارتن پلاست باشد .براي محافظت از پوشش داخلي سقف سوله ميتوان از توري هاي طرح ريز في يا توري مرغي و … استفاده نمود.


 


شما مي تواند از فروشگاه

مصالح شيرواني در کرمان انواع ورق هاي مورد استفاده در سقف هاي سوله را خريداري نماييد و هچنين

ساخت سقف ويلايي در کرمان و

ساخت سقف سوله در کرمان و اجراي انواع سقف هاي شيرواني طراحي و ساخت و نصب و پوشش از تخصص هاي بام آذين مي باشد.


 


پوشش سقف سوله که با استفاده از ساندويچ پنل سقفي و ديواري است، از پر طرفدار ترين و اصولي ترين نوع پوشش است ساختار آن به اين شکل است که بين دو ورق لايه اي فوم تزريق مي کنند و اصطلاحا به آن پوشش ساندويچي گفته مي شود.


پوشش هاي از اين دست ، استحکام خوبي در برابر زله و ديگر حوادث خارجي دارند به علاوه عايق بهتري براي صدا ، رطوبت و حرارت به داخل سوله هستند. در ضمن اجراي اين نوع پوشش سقف براي سوله سريع تر از انواع ديگر انجام مي شود و اين سرعت موجب کمتر شدن زمان اجرا و در نتيجه هزينه مي شود. از ساندويچ پانل در پوشش سقف سوله هاي ورزشي ، سوله هاي صنعتي ، آشيانه ي هواپيما ها و ده ها نوع سوله ي ديگر استفاده مي شود.


 


انواع پوشش سقف سوله :


 1.ساندويچ پانل ( پوشش سقف سوله )


از پرطرفدارترين پوشش هاي سقف سوله، ميتوان به ساندويچ پانل سقفي و ديواري اشاره کرد.در ساختار اين نوع پوشش ، بين دو ورقه فوم تزريق ميکنند، قابل ذکر است که اصطلاحا به اين نوع پوشش ، پوشش ساندويچي گفته مي شود.


 


از مزاياي پوشش هاي ساندويچي • استحکام در برابر زله و حوادث خارجي

 • عايق صدا، رطوبت و حرارت

 • اجراي سريع و بنابراين کاهش زمان اجرا و در نهايت کاهش هزينه


 


کاربردهاي ساندويچ پانل • سقف سوله هاي ورزشي

 • سقف سوله هاي صنعتي

 • آشيانه هواپيما

 • سردخانه ها به دليل عايق خوب گرما

 • و ده ها نوع سوله ديگر


 


2- ورق گالوانيزه رنگي


ورق گالوانيزه يک ورق آهني با پوشش في و محافظ در برابر زنگ زدن مي باشد و به دو صورت رل فرم و فابريک توليد مي شوند.پايه اين ورق ها گالوانيزه است و مقاوم در برابر زنگ زدگي و پوسيدگي که به دو صورت شيت و رول ارائه مي شوند


 


مصارف ورق گالوانيزه • ساختمان

 • لوازم خانگي

 • صنايع في

 • خودروساز


 


3- پوشش سقف سوله با پلي کربنات


پلي کربنات سخت ترين ماده شفافي است که به عنوان گزينه مناسب به جاي شيشه در بخش هاي مختلف يک ساختمان مورد استفاده قرارمي گيرد.تنوع زياد اين نوع ورق هاي پلي کربنات باعث شده که بتوان از آن در هر نوع سازه اي با هر نوع مصالح ساختماني بهره برد.


 


موارد مصرف ورق هاي پلي کربنات • نورگيرهاي سقفي سوله هاي دامداري

 • سوله هاي فروشگاهي

 • انبار

 • پارکينگ هاي عمومي

 • سالن هاي ورزشي

 • گلخانه ها


استفاده از

ورق هاي پلي کربنات شفاف، باعث بهينه سازي مصرف انرژي با استفاده بهينه از نور خورشيد مي شود.از اين ورقه ها ميتوان به عنوان جايگزين شيشه استفاده نمود از ويژگي هاي ديگر اين ورقه ها، عدم تبادل حرارت در فصول مختلف سال و همچنين سبک آنها مي باشد.


اين ورق ها ، هزينه هاي آبندي پوشش سقف را به دليل همشکل بودن با ورق هاي گالوانيزه و ساندويچ پانل کاهش مي دهند.


 


پوشش سقف رايج در کشور


سقف کارتن پلاست يا توري مرغي به همراه پشم شيشه يا فوم + ورق گالوانيزه يا رنگي کره اي80 درصد سقف سوله هاي ايران از اين نوع است سقف کارتن پلاست از توري مرغي بهداشتي تر و کيفيت بالاتري دارد و تفاوت قيمتي اندکي با يکديگر هستند.


 


پوشش سقف سوله با پلي کربنات :


تنوع ساختاري ورق‌هاي پلي کربنات امکان استفاده از آن را بر روي هر نوع سازه و در جوار هر نوع مصالح ساختماني به راحتي فراهم نموده است و کاربردهاي وسيعي را ايجاد مي‌کند.


تنوع رنگ اين ورق، قابليت سايه پذيري و عبور نور آن را به ميزان 35 تا 82 درصد امکان‌پذير مي‌نمايد که از نظر طراحي و هماهنگي با رنگ ساير مصالح از گستردگي خاص برخوردار مي‌باشد.


ورق پلي کربنات مسطح، ظاهر مشابه شيشه به ابعاد 05/3*05/2 متر توليد مي‌گردد. اين ورق داراي يک لايه ضد uvبراي محافظت در برابر نورآفتاب مي‌باشد. مي‌توان ورق با دوطرف ضد uv نيز سفارش داد، اين ورق در ضخامت‌هاي 10،12،2،3،4،6،8 ميلي‌متر توليد مي‌شود وعلاوه بر بيرنگ (رنگ شيشه‌اي) داراي تمام رنگ‌هاي اصلي (برنز، آبي، شيري، زرد، قرمز، سبز) مي‌باشد. اين ورق فقط از دوقسمت طول و عرض قابليت خم شدن دارد، ومزيت آن سبک بودن آن است. کاربرد اين ورق در انواع پوشش سقف‌ها، پارکينگ‌ها، سقف کاذب و ديواره‌هاي سوله و آبنما … مي‌باشد.


 


پلي کربنات


عوامل جوي مانند طوفان و تگرگ و حوادث طبيعي مانند زله از مهم ترين عوامل در تعيين و انتخاب مصالح ساختماني مناسب مي‌باشد که با توجه به شفافيت و ضربه پذيري و مقاوم بودن ورق پلي کربنات، استفاده از اين ورق در ليست مصالح ساختماني بيشترين ميزان را به خود اختصاص داده است.


 سبک بودن وزن ورق پلي کربنات علاوه بر عدم تحميل وزن اضافه به سازه موجود که خود عامل بسيار مهم در مورد مقاومت در برابر زله نيز مي‌باشد، در حمل و نقل آن نيز نقش به سزايي دارد چه امکان انتقال آن در تعداد بسيار با وزن بسيار کم از هزينه متعلقه و تردد مربوط به آن مي‌کاهد. با توجه به مسئله عدم تبادل حرارتي، کاهش هزينه انرژي در فصول مختلف چشمگير است که اين خود در مناطق سردسير و گرمسير و يا حتي معتدل با توجه به اهميت بهينه‌سازي ميزان مصرف سوخت و انرژي الکتريکي از مهمتريت خصوصييات اين ورق مي‌باشد. سر و صدا و مزاحمت حاصل از آن هميشه از عوامل مهم در تأمين فضاهاي امن از نظر مزاحمت صوتي بوده است.


 


ورق پلي کربنات:


ورق پلي کربنات با ضخامت‌ها و لايه‌هاي مختلف عامل موثر در تأمين اينگونه فضاها مي‌باشد. اشعه ماوراء بنفش به عنوان اشعه سرطان زا مؤثر بر سلامتي موجودات زنده و به عنوان از بين برنده رنگ اجسام شناخته مي‌شود در پناه ورق‌هاي پلي کربنات به علت دارا بودن لايه ضد عبور اين اشعه، فضايي سالم و قابل اطمينان ايجاد مي‌گردد. مشکل تميز نگاه داشتن نماها و يا سقف‌هاي شفاف ساختمان‌ها هميشه وجود داشته که در مورد ورق‌هاي پلي کربنات با توجه به خصوصيت آنتي استاتيک بودن لايه خارجي آن، گرد و غبار و دوده معلق در هوا جذب سطح ورق نشده و با اولين شستشوي ساده و يا باران به راحتي پاکيزه مي‌گردد. ضربه پذيري و نشکن بودن ورق پلي کربنات موجب فراهم کردن فضايي عاري از خطر در برابر سقوط اجسـام مي‌گردد.


 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروغ کاظم زاده اجاره اتومبيل عشق ممنوع هر چي اطلاعات ميخواي اينجاست غلبه بر افسردگي با طرحواره درمانگر فروشگاه پمپ نصر ميکروفون خرید و فروش باغ ، ویلا ، زمین ؛ سوله و چهار دیواری در حومه ملارد جادوگر شرقی سامان اسکين