بيمه ملت کرمان

بيمه شخص ثالث چيست؟


هرگونه خسارت مالي و جاني وارد شده به اشخاص ثالث در حوادث رانندگي به عهده

بيمه شخص ثالث است. بر اساس قانون،

خريد بيمه شخص ثالث در کرمان براي تمام خودروها اجباري است و نداشتن اين بيمه عواقب جبران ناپذيري براي دارندگان وسائل نقليه به همراه خواهد داشت.


 


در قرارداد بيمه شخص ثالث:


شخص اول صاحب بيمه‌نامه و مالک خودرو است که به آن شخص بيمه‌گذار گفته مي‌‌شود.


شخص دوم يا ثاني شرکت ارائه‌دهنده‌ بيمه شخص ثالث است که بيمه‌گر خوانده مي‌‌شود.


شخص سوم يا ثالث تمام افرادي هستند که در حوادث مرتبط با خودرو، زيان جاني يا مالي ديده باشند.


البته در تعريف اين بيمه راننده‌ مقصر حادثه، شخص ثالث محسوب نمي‌شود و براي جبران خسارت‌هاي جاني راننده مقصر، بيمه حوادث راننده به همراه بيمه‌نامه شخص ثالث ارائه مي‌شود.


لازم به ذکر است که بيمه حوادث راننده فقط خسارت‌هاي جاني وارد شده به راننده را جبران مي‌کند و در برابر خسارت‌هاي مالي هيچگونه پوششي ارائه نمي‌دهد.


 


شرکت بيمه ملت و نمايندگي

بيمه ملت کرمان يکي از شرکت‌هاي فعال در زمينه بيمه شخص ثالث است و علاوه بر طرح‌هاي رايج بيمه شخص ثالث در ساير شرکت‌هاي بيمه، خدمات و طرح‌هاي نويني توسط بيمه شخص ثالث ملت به مشتريان ارائه مي‌گردد.


 


طرح‌هاي بيمه شخص ثالث ملت:


1- بيمه‌ شخص ثالث و حوادث راننده کوتاه‌مدت:


فروش بيمه‌نامه کـوتاه‌مـدت (از يـک روز تـا 365 روز) طـبق درخواست بيمه‌گذار.


 


در اين طرح با توجه به افزايش تعهدات بيمه شخص ثالث بر اساس افزايش نرخ ديه، برخي از افراد قادر به پرداخت حق بيمـه يکساله نيستند. به همين دليل صدور بيمه‌نامه‌هاي کوتـاه‌مدت سـه‌ماهـه، شش‌ماهه، به صورت خاص و بيمه‌نامه‌هاي چندروزه و چندماهـه متناسب با توان مالي متقاضي، در بيمه شخص ثالث ملت فراهم شده است.


2- پوشش کمک‌رسان (sos):


هدف اين طرح اين است که در صورت ايجاد مشکلاتي که در زير ذکر شده، بيمه‌گذار مي‌تواند با تماس تلفني از طريق مرکز پيام شرکت بيمه، درخواست خدمات از شرکت امدادرسان را داشته باشد.


 


خدمات شامل: سوخت‌رساني، راه‌اندازي خودرو، خدمات اتصال باطري، تعـويض زاپاس، بيرون کشيدن خـودرو از گاردريل، شانه خاکي، موانع و واژگوني، حمل خودروهاي متـوقف مشتريان بنا به تشخيص کارفرما تا اولين شهر در مسير مقصد.


 


3-بيمـه‌ جامع اتومبيل:


در اين طرح که يکي از طرح‌هاي جديد بيمه شخص ثالث ملت است، 4 پوشش بيمه‌اي در يک بيمه‌نامه ارائه مي‌شود.


هدف از ارائه اين طرح تجميع اطلاعات بيمه‌نامه‌هاي مختلف در يک بيمه‌نامه است.


بيمـه‌نامه جامع اتومبيل در واقع متشکل از چهار پوشش بيمه شخص ثالث، پوشش حوادث راننده، بيمه بدنه (خطرات اصلي و خطرات تبعي) و پوشش امدادرسان خودرو (sos) است.


بيمه‌نامه جامع به صورت يکساله و کوتاه‌مـدت (سه ماهه و شش ماهه) صادر مي‌شود.


 


4- پوشش تکميلي نوسان ديه در

بيمه شخص ثالث ملت:


با توجه به افزايش نرخ ديه و به تبع آن نرخ بيمه شخص ثالث در هر سال، بيمه ملت به ارائه اين طرح پرداخته است.


 


در اين طرح خريدار بيمه شخص ثالث، مي‌تواند 10 درصد اضافه بر مبلغ حق بيمه شخص ثالث سال فعلي را بدون توجه به ميزان افزايش نرخ ديه در سال بعد پرداخت کند تا بر اين اساس بدون نياز به مراجعه و خريد الحاقيه بيمه شخص ثالث، بيمه ملت خسارت هاي جاني را در سال آتي، به صورت کامل تا مبلغ ديه اعلام شده از طرف قوه قضائيه را پوشش دهد.


چه مواردي تحت پوشش بيمه شخص ثالث قرار مي‌گيرد؟


پوشش‌‌‌‌هاي بيمه شخص ثالث به دو دسته پوشش مالي و جاني تقسيم‌‌‌‌‌ مي‌شود که پوشش جاني اين بيمه شامل غرامت فوت، نقص عضو و هزينه‌‌‌‌هاي درماني افراد آسيب ديده در حوادث رانندگي است و در پوشش مالي آن خسارت‌‌‌‌هاي مالي وارد شده به خودرو يا اموال افراد زيان ديده (به جز راننده مقصر) جبران‌‌‌‌‌ مي‌شود.


سقف پرداخت هزينه‌‌‌ها در پوشش جاني بر اساس مبلغ ديه در ماه حرام تعيين‌‌‌‌‌ مي‌گردد. سقف پوشش مالي نيز در شرکت‌‌‌‌هاي مختلف بيمه متفاوت است اما حداقل پوشش مالي تعيين شده توسط بيمه مرکزي در سال 99، 11 ميليون تومان‌‌‌‌‌ است.


حداکثر پوشش مالي در بيمه ملت معادل 40 ميليون تومان است


 


مبلغ ديه کامل چقدر است؟ ماه‌هاي حرام کدامند؟


مبلغ ديه در ابتداي هر سال توسط بيمه مرکزي اعلام مي‌شود.


مبلغ ديه در سال 1399 و براي ماه‌هاي عادي 330 ميليون و براي ماه‌هاي حرام 440 ميليون تومان اعلام شده است.


ماه‌هاي حرام به ترتيب محرم، رجب، ذي‌القعده و ذي‌الحجه هستند.


سقف پوشش جاني به اندازه‌ي مبلغ ديه در ماه حرام (440 ميليون تومان) است و حداقل پوشش مالي به اندازه يک چهلم مبلغ ديه ماه حرام (11 ميليون تومان) در نظر گرفته مي‌شود.


خسارت جاني راننده مقصر هم بر اساس ديه ماه غير حرام (ماه عادي) پرداخت‌‌‌‌‌ مي‌گردد.


 


نرخ بيمه شخص ثالث 1400


همانطور که در مطالب بالا اشاره کرديم، حق بيمه پايه شخص ثالث هر ساله توسط بيمه مرکزي تعيين و به شرکت‌هاي بيمه ابلاغ مي‌شود. نرخ بيمه شخص ثالث سال 1400 که انتهاي سال گذشته اعلام شد، نسبت به سال گذشته (سال 99 ) افزايش قيمت داشته است که دليل اصلي اين افزايش قيمت را‌‌‌‌‌ مي‌توان افزايش نرخ ديه سال 99 دانست.


 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شرکت سازنده انواع پارکینگ مکانیزه طبقاتی هوشمند اسمارت مجله تخصصی برنامه نویسی و سئو حرفه ای خبرنامه جامع سئو ایران فضاسازان امین جراحي زيبايي Jashnomarasem98 ***موزییک*** سئو بانک اطلاعات کارخانجات ايران مطالب روزانه من